Przepisy
YAKITORI (2)  


YAKITORI (2)
YAKITORI (2)
YAKITORI (2)

Yakitori to bardzo popularne w Japonii małe szaszłyki, wykonane praktycznie z każdej części kurczaka.  Przepis na wykonanie niektórych z nich znajdziecie na stronie http://delikatesyazjatyckie.pl/newsdesk_info.php?newsdesk_id=103.  W dzisiejszym przepisie chcemy podsunąć Wam pomysł na wykonanie innych odmian tego dania. Wykonamy je z czterech udek kurczaka. Usuwamy z nich kości.  Na dwóch zostawiamy skórę a na dwóch pozostałych usuwamy ją. 

Dwa kawałki bez skóry kroimy na dziewięć w miarę równych części. Nabijamy je na patyczki bambusowe na przemian z  kawałkami cebulki dymki. Pozostałe małe skrawki, także nabijamy na patyczki bambusowe.  Mięso nie marynujemy w żadnej marynacie, tylko przed położeniem na ruszt delikatnie solimy. 

Wszystkie kawałki kurczaka grillujemy  na mocno rozgrzanym ruszcie. Gdy mięso będzie prawie upieczone, smarujemy je wcześniej przygotowanym sosem do Yakitori. Sos składa się  z jasnego sosu sojowego, brązowego cukru, mirinu i sake wymieszanego w proporcji 3:2:1:1. Sos doprowadzamy do wrzenia jednocześnie mieszając. Zagęszczamy go odrobiną skrobi z tapioki. Układamy mięso z powrotem na ruszt, grillujemy, jednocześnie uważając aby słodki sos się nie przypalił. Mięso z szaszłyczków kroimy na małe kawałki. 

 

Układamy Jje w miseczce obok ryżu jaśminowego. Na jego wierzch kładziemy świeże żółtko. Całość posypujemy drobno krojoną cebulką dymką i ziarnami sezamowymi. Świetnym dodatkiem będzie pocięta na drobne paski biała rzodkiew. Możemy ją podzielić na dwie części. Jedną z nich mieszamy z pasty wasabi. Dzięki temu rzodkiew będzie ostrzejsza i zmieni kolor na jasno zielony.

Całe udka kroimy na mniejsze kawałki i podajemy wraz z pozostałymi szaszłykami w towarzystwie rzodkwi.Statystyka:
Przeglądano: 271
Wolności 60
58-500 Jelenia Góra
+48 509 776 470
sklep@delikatesyazjatyckie.pl

Sklep


Zakupy


Inne


Delikatesy Azjatyckie © Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt & realizacja
Zawartość Sklepu nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Kupujący składając zamówienie składa jedynie propozycję zawarcia umowy. Dopiero potwierdzenie rozpoczęcia realizacji zamówienia przez Sklep, przesłane emailem na adres Klienta podany w zamówieniu, jest oświadczeniem o przyjęciu oferty, o której mowa wcześniej.