SYCZUAŃSKA ZUPA Z WOŁOWINĄ
SYCZUAŃSKA ZUPA Z WOŁOWINĄ
SYCZUAŃSKA ZUPA Z WOŁOWINĄ
Głównym i najważniejszym składnikiem tej zupy to pikantno -słona pasta pixian douban. Pochodzi z prowincji Syczuan w Chinach i jest doskonałym dodatkiem do wielu innych dań. Aby przygotować to danie musimy zgromadzić jeszcze inne składniki takie jak:
-3 łyżki pasty pixian douban,
-500g wołowiny pokrojonej w kostkę,
-3 cebulki dymki pokrojone w 6 centymetrowe kawałki,
-4 centymetrowy kawałek imbiru, pokrojony w plastry,
-1 laska cynamonu,
-1 gwiazdka anyżu,
-1 łyżka brązowego cukru,
-garść groszku cukrowego,
-1 kapusta pak choy lub mrożonego rzepaku chińskiego,
-1 łyżka siekanego czosnku.
W garnku doprowadzamy do wrzenia dwa litry wody. Dokładamy wołowinę i gotujemy ją na dużym ogniu przez 5 minut. Wylewamy wodę z i płuczemy mięso pod bieżącą wodą. W czystym garnku doprowadzamy dwa litry wody do wrzenia. Dokładamy mięso oraz cukier, anyż, cynamon i imbir. Zmnieszamy źródło ciepła i gotujemy wywar na małym ogniu.
Teraz możemy przygotować tzw. serce i duszę tego dania, czyli  podsmażoną pastę pixian douban. Do woka wlewamy 2 łyżki oleju. Podsmażamy czosnek i pastę. Gdy się rozpuści wlewamy 250 ml wody i przez 5 minut gotujemy sos. Wlewamy go przez sito do garnka z bulionem. Kontynuujemy gotowanie do momentu aż mięso będzie miękkie.
W wodzie po gotowaniu makaronu pszennego blanszujemy zielone warzywa. Ugotowany makaron i warzywa wkładamy do głębokiej miski. Miłośnicy ostrych smaków mogą dołożyć łyżkę innego  pikantnego dodatku,  chrupiącego chilli w oleju http://delikatesyazjatyckie.pl/pikantny-chilli-oleju-210g-p-1470.html, które doskonale pasuje do tego dania.
Wlewamy bulion i dokładamy kawałki wołowiny. Dobrym dodatkiem będą listki zielonej kolendry.


Zawartość Sklepu nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Kupujący składając zamówienie składa jedynie propozycję zawarcia umowy. Dopiero potwierdzenie rozpoczęcia realizacji zamówienia przez Sklep, przesłane emailem na adres Klienta podany w zamówieniu, jest oświadczeniem o przyjęciu oferty, o której mowa wcześniej.