TAJSKA HERBATA CHA YEN  I CHA DAM YEN
TAJSKA HERBATA CHA YEN  I CHA DAM YEN
TAJSKA HERBATA CHA YEN  I CHA DAM YEN
Cha Yen i Cha Dam Yen to słynne tajskie orzeźwiające napoje, tak smaczne, że można uznać je za doskonały deser. Pierwsza z nich jest podawana z dodatkiem skondensowanego mleka. Dla tych co nie lubią w herbacie tego dodatku polecamy drugą wersję. Niezbędnym składnikiem jest specjalna tajska czarna herbata, aromatyzowana między innymi aromatem wanilii . Poniżej przepisy na przyrządzenie 250ml naparu. Taka ilość wystarczy na dwie porcje.
Składniki i przepis na Cha Yen (250ml):
-1 płaska łyżka czarnej herbaty,
-2 łyżki skondensowanego mleka,
-2 łyżki zagęszczonego, niesłodzonego mleka,
-1 szczypta soli,
-kostki lodu lub kruszony lód,
-opcjonalnie cukier trzcinowy.
Herbatę zalewamy wrzątkiem (250ml). Po 2-3 minutach przecedzamy napar przez gęste sitko. Wlewamy do naczynia z uchem (świetnie nadają się do tego celu kufle do piwa). Wlewamy mleko skondensowane, dodajemy sól i opcjonalnie cukier. Po wymieszaniu herbaty dobrze jest ją napowietrzyć i schłodzić. Dlatego z jak największej wysokości przelewamy kilkukrotnie płyn z kufla do kufla. Do wysokiej szklanki wkładamy dużą ilość lodu, na który wlewamy letnią już herbatę. Na wierzch dolewamy 2 łyżki niesłodzonego mleka. Herbatę podajemy ze słomką do picia.
 
Składniki i przepis na Cha Dam Yen (250ml):
-1 płaska łyżka czarnej herbaty,
-1 szczypta soli,
-kostki lodu lub kruszony lód,
-1 łyżka cukru trzcinowego,
-limonka,
-opcjonalnie liście mięty.
Herbatę zalewamy wrzątkiem (250ml). Po 2-3 minutach przecedzamy napar przez gęste sitko. Dokładamy 2 łyżki cukru, sól i sok z limonki. Po wymieszaniu wlewamy herbatę do wysokiej szklanki z lodem i kilkoma listkami mięty. Dokładamy plasterek limonki i słomkę do picia. Smacznego


Zawartość Sklepu nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Kupujący składając zamówienie składa jedynie propozycję zawarcia umowy. Dopiero potwierdzenie rozpoczęcia realizacji zamówienia przez Sklep, przesłane emailem na adres Klienta podany w zamówieniu, jest oświadczeniem o przyjęciu oferty, o której mowa wcześniej.