ZUPA PHO
ZUPA PHO
ZUPA PHO
Przepis na najbardziej znaną wietnamską zupę - PHO. W opinii jednego z najbardziej znanych kucharzy świata - Anthonego Bourdain - może wręcz powodować uzależnienie od jej spożywania  W Wietnamie, oprócz dwóch podstawowych wersji tej zupy (pho bo z wołowiny i pho ga z kurczaka), znane są też  regionalne jej odmiany. Poniżej przepis na pyszną i sycącą pho bo. Polecamy przygotować większą ilość wywaru - można go z powodzeniem zamrozić. 
Składniki na wywar:
- 3kg grubych kości wołowych z jak największą ilością szpiku kostnego,
- 2kg wołowiny rosołowej,
- 1kg cebuli,
- 2 papryczki chilli,
- 6 gwiazdek anyżu,
-3 duże owoce kardamonu,
- 2 duże kawałki kory cynamonowej,
- 6 łodyg trawy cytrynowej,
- 15 liści limetki,
- 2 krążki cukru palmowego,
- 150g pokrojonego w plastry imbiru,
- 200ml sosu rybnego,
Aby w rosole nie powstał brzydki osad, należy gotować kości i mięso przez 10 min, następnie pod bieżącą, zimną wodą spłukujemy z wołowiny ścięte białko. Już czyste kawałki wkładamy do dużego garnka (ok.10 litrów), uzupełniamy świeżą wodą i wstawiamy na źródło ciepła. Gdy woda zacznie się gotować zmniejszamy źródło ciepła i przykrywamy garnek pokrywką.
Cebulę, imbir, cynamon, anyż oraz kardamon prażymy na mocno rozgrzanej patelni.
Dokładamy do wywaru i całość gotujemy ok. 4 godziny. Po 2 godzinach możemy sprawdzić czy mięso jest już miękkie. Jeżeli tak, to mięso wyciągamy a wywar gotujemy dalej. Kiedy część wody odparuje, należy uzupełnić wrzątkiem. Pod koniec gotowania dodajemy sos rybny i cukier palmowy. Należy spróbować smak wywaru i doprawić do smaku. 
Zupę Pho podajemy w dużej misce do której wkładamy: wcześniej namoczony makaron ryżowy, cienko pokrojone surowe mięso wołowe (najlepiej rozbef lub polędwicę) , mięso z wywaru oraz plasterki cebuli. Zalewamy wszystko wrzącym bulionem. Doprawiamy sosem chilli i rybnym, sokiem z limonki, cebulką dymką oraz świeżą kolendrą i bazylią tajską. Doskonałym dodatkiem może być  sadzone jajko.


Zawartość Sklepu nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Kupujący składając zamówienie składa jedynie propozycję zawarcia umowy. Dopiero potwierdzenie rozpoczęcia realizacji zamówienia przez Sklep, przesłane emailem na adres Klienta podany w zamówieniu, jest oświadczeniem o przyjęciu oferty, o której mowa wcześniej.