POGGI KIMCHI
POGGI KIMCHI
Poggi kimchi to jedna z odmian fermentowanej kapusty pekińskiej. Wykonanie jej jest bardziej pracochłonne niż mat kimchi, ale efektem naszej pracy będą duże liście kapusty, które można wykorzystać do innych, smacznych dań z tym składnikiem. Kimchi pogii wykorzystuje się w takich daniach:
Oczywiście można także pokroić fermentowane liście w małe kwadraty i wykorzystać jako przystawkę.
Składniki:
-2,5kg kapusty pekińskiej,
-120g soli,
-7 dymek,
-200g marchewki,
-50g solonych krewetek (jeot),
-100g gochugaru,
-500ml wody,
-50g cukru trzcinowego,
-30g mąki z ryżu kleistego,
-100g czosnku,
-200g cebuli,
-20g imbiru,
-120ml sosu rybnego.
Do przygotowania tego rodzaju kimchi używamy połówki kapusty. Jednak nie kroimy jej na pół, tylko nożem nacinamy jej podstawę na głębokość ok. 5cm. Ręcznie, używając trochę siły rozdzielamy kapustę na 2 części.
Zaletą takiego rozwiązania jest to, że liście nie przylegają już tak mocno do siebie i łatwiej jest je rozdzielić podczas solenia. Zanurzamy połówki kapusty w wodzie i potrząsamy nimi, aby wypłukać z nich zabrudzenia i piasek. Następnie dokładnie solimy każdy liść, używając 120g soli morskiej . Podczas tej czynności delikatnie odchylamy liście, uważając aby ich nie oderwać. Zostawiamy kapusty na 2 godziny aby zmiękły i oddały jak największą ilość wody.  W tym czasie możemy przygotować inne warzywa, które użyjemy do przygotowania kimchi i coś w rodzaju budyniu, w którym wymieszamy przyprawy i dodatki. Na źródło ciepła wstawiamy  garnek z 500ml wody w której rozpuszczamy 30g mąki z ryżu kleistego. Podgrzewamy płyn cały czas mieszając do momentu, aż zgęstnieje i na powierzchni pojawią się pierwsze bąbelki.
Zdejmujemy garnek ze źródła ciepła i odstawiamy aby budyń ostygł. Miksujemy czosnek, imbir i cebulę z dodatkiem sosu rybnego.
Dymkę kroimy na 3-4cm kawałki a marchew w słupki. Bardzo ważny składnik oryginalnego kimchi jeot, czyli solone i fermentowane krewetki odpowiedzialne za prawidłową fermentację siekamy na mniejsze kawałki. Wszystkie te składniki, paprykę gochugaru i zimny budyń mieszamy w dużej misce.
Kapustę płuczemy pod bieżącą wodą aby pozbyć się soli. Po ocieknięciu z nadmiaru wody smarujemy dokładnie każdy liść z obu stron przygotowaną pastą.
Połówki kapusty układamy w glinianym garnku lub w dostatecznie dużym pojemniku do żywności. Należy pamiętać, aby układać pełnymi liśćmi do dołu aby powietrze, które zostało między nimi mogło swobodnie wydostać się na zewnątrz. Lekko ubijamy ręką i przez dwa dni kapustę przechowujemy w temperaturze pokojowej, aby rozpoczęła się fermentacja. Po tym czasie pojemniki przekładamy do lodówki. Nim niższa temperatura przechowywania, tym dłużej (kilka miesięcy) możemy cieszyć się tym wspaniałym daniem.


Zawartość Sklepu nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Kupujący składając zamówienie składa jedynie propozycję zawarcia umowy. Dopiero potwierdzenie rozpoczęcia realizacji zamówienia przez Sklep, przesłane emailem na adres Klienta podany w zamówieniu, jest oświadczeniem o przyjęciu oferty, o której mowa wcześniej.

W dniach: 27.04.2024 - 08.05.2024
Delikatesy Azjatyckie będą zamknięte.

 

Zamówienia za pobraniem-Kurier DPD lub Inpost i zamówienia złożone i opłacone (przy wyborze paczkomatów
i Kuriera - przelew bankowy lub PRZELEWY 24) do 25.04.2024 zostaną wysłane do 26.04.2024.

Uwaga: zamówienie opłacone to takie, kiedy przelew został zaksięgowany na naszym koncie bankowym.
Pozostałe zamówienia zostaną wysłane po 08.05.2024