Regulamin sklepu

Informacje podstawowe

            Właścicielem witryny: www.delikatesyazjatyckie.pl jest sklep:
            Delikatesy Azjatyckie Jerzy Mitygowski
            ul. Wolności 60, 58-500 Jelenia Góra
            telefon: 509 776 470, 605 664 304
            NIP: 611-100-27-03, REGON: 230207906
            Nr rachunku bankowego: 77 1020 2124 0000 8802 0153 2415
          

 

Regulamin zakupów (od dnia 25.12.2014)

 1. Wszystkie produkty oferowane w sklepie Delikatesy Azjatyckie są fabrycznie nowe, wolne od wad fizycznych i prawnych, oraz zostały legalnie wprowadzone na rynek polski.
   
 2. Wszystkie ceny podane na stronach internetowych Delikatesy Azjatyckie są cenami brutto (zawierają podatek VAT). Wiążąca dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta.
   
 3. Na każdy sprzedany towar wystawiamy paragon lub na życzenie faktury VAT.
   
 4. Zamówienia można składać za pośrednictwem strony internetowej www.delikatesyazjatyckie.pl przez 24 godziny, we wszystkie dni roku.
   
 5. Po złożeniu zamówienia klient na podany przez siebie adres e mail, otrzyma wygenerowane automatycznie potwierdzenie, które informuje, że zamówienie zostało poprawnie zarejestrowane.Potwierdzenie to nie oznacza przyjęcia przez sklep zamówienia do realizacji. Następnego dnia roboczego sprzedawca skontaktuje się z klientem droga elektroniczną w celu potwierdzenia zamówienia.
   
 6. Wysyłka zamówionych towarów odbywa się tylko na terenie Polski. Terminy wysyłki towarów objętych zamówieniem to:
  -jeden dzień roboczy od daty potwierdzenia zamówienia( dotyczy płatności za pobraniem)
  -jeden dzień roboczy od daty otrzymania zapłaty (dotyczy płatności przelewem)
  Zamówienia w dni ustawowo wolne od pracy, soboty, niedziele nie są realizowane.
   
 7. Sposoby wysyłki i czas dostawy:
  -Firma kurierska DPD i InPost - czas dostawy 1-2 dni
  -Poczkomaty In Post - 1-2 dni
  W.w. terminy są terminami deklarowanymi przez DPD, In Post.
  Termin realizacji dotyczy dni roboczych od poniedziałku do piątku.
  Zamówiony towar dostarczamy za pomocą wyspecjalizowanych firm kurierskich. Kupujący jest obciążany kosztami dostawy określonymi w cenniku dostaw.
   
 8. Warunkiem realizacji zamówienia jest podanie przez klienta danych kontaktowych takich jak: imię, nazwisko, dokładny adres z kodem pocztowym, adres e mail , nr telefonu. W przypadku braku kontaktu z klientem lub brak wpłaty na konto sprzedawcy (opcja: płatność przelewem) w ciągu 5 dni roboczych zamówienie zostanie anulowane.
   
 9. W przypadku braku zamawianego artykułu kupujący o tym fakcie zostanie niezwłocznie poinformowany. Kupujacemu przysługuje prawo anulowania badź zmiany zamówienia.
   
 10. Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. 2014 r. poz. 827 ze zm.), Konsument, który zawarł umowę na odległość, może w terminie 14 dni kalendarzowych odstąpić od niej bez podawania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów wskazanych poniżej. Do zachowania terminu wystarczy wysłanie oświadczenia przed jego upływem. W razie odstąpienia od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a konsument jest zwolniony z wszelkich zobowiązań. Zwracany w tym trybie towar zostanie przyjęty tylko i wyłącznie wtedy, gdy będzie odesłany w stanie niezmienionym, chyba, że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu. Konsument ponosi odpowiedzialność za zmniejszenie wartości rzeczy będące wynikiem korzystania z niej w sposób
  wykraczający poza konieczny do stwierdzenia charakteru, cech i funkcjonowania rzeczy.
  Prawo odstąpienia od umowy zawartej na odległość nie przysługuje konsumentowi w odniesieniu do umów, w której przedmiotem świadczenia jest Produkt dostarczany w zapieczętowanym opakowaniu, którego po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu oraz w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia.
   
 11. W przypadku chęci skorzystania z wyżej określonego prawa zwrotu, towar należy odesłać na własny koszt w terminie 14 dni od odstąpienia od umowy na adres:

  Delikatesy Azjatyckie
  ul. Wolności 60
  58-500 Jelenia Góra

  Do takiej przesyłki zwrotnej należy dołączyć pisemne oświadczenie o odstąpieniu od umowy oraz numer konta, na jaki sklep ma zwrócić zapłatę. Sklep dokonuje zwrotu pieniędzy na konto Klienta, wliczając w to koszty dostawy do wysokości najtańszego sposobu dostawy dostępnego w Sklepie (Paczkomat, 9.00 zł)  w ciągu 14 dni od daty otrzymania zwrotu towaru na konto bankowe wskazane przez Klienta. Jeśli Klient zwraca jedynie część zakupionych produktów wówczas otrzymuje zwrot płatności za te produkty oraz zwrot kosztów przesyłki proporcjonalnie do wartości całego zamówienia.
   
 12. Konsumentom zaleca się w miarę możliwości sprawdzenie stanu towaru po dostarczeniu przesyłki i w obecności kuriera spisanie odpowiedniego protokołu. Sprawdzenie przesyłki ułatwi i przyspieszy dochodzenie ewentualnych roszczeń od podmiotu odpowiedzialnego w przypadku mechanicznego uszkodzenia przesyłki powstałego w trakcie transportu. W przypadku stwierdzenia uszkodzenia przesyłki prosimy o niezwłoczny kontakt ze Sklepem pod numerem telefonu 509 776 470 bądź poprzez formularz kontaktowy na stronie www.delikatesyazjatyckie.pl.
  W przypadku uszkodzonych  przesyłek paczkomatowaych, protokół uszkodznej przesyłki Klient powinien spisać w najbliższym oddziale InPost.
   
 13. Reklamacje należy kierować na adres poczty elektronicznej delikatesy.azjatyckie@gmail.com
  Reklamacja powinna zawierać: Imię i nazwisko klienta, adres poczty elektronicznej klienta, numer zamówienia,
  wskazanie i opisanie przyczyn reklamacji.
  Prawidłowo sporządzona reklamacja zostanie rozpatrzona w terminie 14 dni od dnia jej złożenia.
  Delikatesy Azjatyckie mają prawo zwrócić się do klienta z prośbą o udzielenie dodatkowych informacji, niezbędnych do rozpatrzenia reklamacji.
  Odpowiedź na reklamację zostanie wysłana klientowi na adres poczty elektronicznej przez niego wskazany.


   
 14. Informacje znajdujące się na stronach internetowych sklepu Delikatesy Azjatyckie nie stanowią oferty w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Klient składając zamówienie za pomocą mechanizmów dostępnych na internetowych stronach sklepu, składa ofertę kupna określonego towaru na warunkach podanych w opisie produktu. Moment zawarcia umowy kupna-sprzedaży następuje podczas pisemnego potwierdzenia odbioru towaru przez klienta na liście przewozowym przesyłki.
   
 15. Regulamin określa zasady zakupów w sklepie Delikatesy Azjatyckie. Złożenie zamówienia jest równoznaczne ze zgodą na wszystkie postanowienia i informacje zawarte w regulaminie.
Powrót
Wolności 60
58-500 Jelenia Góra
+48 509 776 470
sklep@delikatesyazjatyckie.pl

Sklep.


Zakupy


Inne


Delikatesy Azjatyckie © Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt & realizacja
Zawartość Sklepu nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Kupujący składając zamówienie składa jedynie propozycję zawarcia umowy. Dopiero potwierdzenie rozpoczęcia realizacji zamówienia przez Sklep, przesłane emailem na adres Klienta podany w zamówieniu, jest oświadczeniem o przyjęciu oferty, o której mowa wcześniej.