Przepisy
DRAGON SUSHI  


DRAGON SUSHI
DRAGON SUSHI
DRAGON SUSHI
Dragon sushi to jeden z najciekawszych i najładniejszych rodzajów sushi. Aby go przygotować musimy przygotować następujące składniki:
-ikra masago,
-awokado,
-prażony czarny i biały sezam,
-homar 400-500g
-ryż do sushi,
-szczypiorek,
-1 łyżka majonezu,
-2 paski tykwy marynowanej,
-po 1 pasku świeżego ogórka i oshinko,
-sosy: mayo, kabayaki i sriracha
-sos tsuyu.
Homara wkładamy do wrzątku i gotujemy 10 minut. Po tym czasie przekładamy do zimnej wody z kostkami lodu, aby szybko przerwać proces gotowania. Małym ostrym nożem odcinamy ogon i nożyczkami przecinamy pancerz od wewnętrznej strony, wzdłuż ogona. Wyciągamy mięso i przekładamy je do miseczki.
Dokładamy także mięso wydobyte z rozbitych trzonkiem noża szczypiec. Mieszamy mięso z drobno pokrojonym szczypiorkiem, majonezem i jedną łyżeczką masago.
Przygotowujemy typowe uramaki wg przepisu http://delikatesyazjatyckie.pl/newsdesk_info.php?newsdesk_id=134 zamieniając surimi na mięso homara.
Na wierzch układamy cienkie plasterki awokado i formujemy rolkę tak jak na stronie http://delikatesyazjatyckie.pl/newsdesk_info.php?newsdesk_id=145.
Następnie kroimy ją na osiem krążków, które układamy na białym półmisku. Obficie polewamy sosem kabayaki i posypujemy sezamem. Na każdą rolkę układamy szczyptę ikry masago. Z jednej strony rolki umieszczamy głowę homara , po przeciwnej stronie jego ogon. Boki smoka przyozdabiamy  sosami: mayo. kabayaki i sriracha.


Statystyka:
Przeglądano: 1465
Wolności 60
58-500 Jelenia Góra
+48 509 776 470
sklep@delikatesyazjatyckie.pl

Sklep


Zakupy


Inne


Delikatesy Azjatyckie © Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt & realizacja
Zawartość Sklepu nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Kupujący składając zamówienie składa jedynie propozycję zawarcia umowy. Dopiero potwierdzenie rozpoczęcia realizacji zamówienia przez Sklep, przesłane emailem na adres Klienta podany w zamówieniu, jest oświadczeniem o przyjęciu oferty, o której mowa wcześniej.