Przepisy
MISIO MAKI SUSHI  


MISIO MAKI SUSHI
MISIO MAKI SUSHI
MISIO MAKI SUSHI
 
Aby zrobić maki sushi które po przekrojeniu będą miały sympatyczną twarz misia, musimy przygotować kilka elementów jego pyszczka. Zaczynamy od przygotowania oczu, które wykonamy z arkusza nori wymiarach 9x5cm i kawałków posiekanej marynowanej tykwy. Układamy je na algę i zwijamy dwa wałeczki o średnicy ok. 6mm.
Nosek zwijamy z jednego kawałka nori o wymiarach 9x10cm a wypełnieniem będzie ryż i pasek tuńczyka lub łososia o średnicy ok. 6mm. Na arkuszu algi rozkładamy warstwę ryżu, zostawiając wolne miejsce po dwóch stronach. Na ryżu układamy pasek ryby i zwijamy wałek o średnicy ok. 2,5cm.
Aby poszczególne części twarzy naszego misia miały różne kolory, musimy część ryżu zabarwić na jasnobrązowy kolor. Do tego celu użyjemy 2 łyżki sosu ostrygowego, który wymieszamy z ryżem.
Z takiego ryżu wykonamy uszy z 2 kawałków nori (9x10cm) skręcając je w wałki o średnicy ok. 10mm. Mamy już przygotowane różne części misia, zatem czas na przygotowanie środkowej części jego pyszczka. Cały arkusz nori przecinamy na pół (9x20cm) i na jednym z nich na środku układamy zabarwiony ryż. Na jego środku w odstępie ok. 2cm układamy rolki imitujące oczy i przykrywamy je cienką warstwą ryżu.
Miedzy oczkami układamy wałek z noskiem i za pomocą bambusowej maty zwijamy rolkę, tak jak w przepisie na maki sushi.
Do drugiej połówki  doklejamy jeszcze taki sam kawałek arkusza tak aby uzyskać pasek o długości ok. 9x30cm. Postępujemy podobnie jak przy wcześniejszej rolce, z tą różnicą, że na środku układamy biały ryż na który kładziemy rolki imitujące uszy misia. Nie nakładamy więcej ryżu tak jak przy pyszczku tylko między uszami kładziemy wcześniej przygotowaną rolkę z oczami i nosem.
Za pomocą maty zwijamy już ostatnią rolkę. Kroimy na plastry i podajemy.


Statystyka:
Przeglądano: 2230
Wolności 60
58-500 Jelenia Góra
+48 509 776 470
sklep@delikatesyazjatyckie.pl

Sklep


Zakupy


Inne


Delikatesy Azjatyckie © Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt & realizacja
Zawartość Sklepu nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Kupujący składając zamówienie składa jedynie propozycję zawarcia umowy. Dopiero potwierdzenie rozpoczęcia realizacji zamówienia przez Sklep, przesłane emailem na adres Klienta podany w zamówieniu, jest oświadczeniem o przyjęciu oferty, o której mowa wcześniej.