NIGORI SAKE 240ml al.10,5%
39,90 zł
Zamawiana ilość:  
Pojemność: 240ml
Kraj pochodzenia: USA
Cena za 1 litr: 166.25
Waga produktu brutto: 400g
Opis produktu

Sake to najbardziej znany alkohol w Japonii. Warzony jest ze specjalnego ryżu sake z dodatkiem koji jest to jadalna pleśń, która powoduje prawidłową fermentację ryżu. O tym czy smak sake jest słodki lub wytrawny, oraz jakie wywołuje odczucia podczas degustacji zależy od rodzaju ryżu i innych użytych składników podczas produkcji. Jakość zależy, także od stopnia polerowania ryżu. W Japonii produkuje się cztery główne rodzaje sake:
1. Sake w stylu Ginjo: charakteryzuje się owocowo i kwiatowymi aromatami. Posiada niską kwasowość i jest stosunkowo łagodne. Ponad 60% ryżu użytego w ich składzie zostało wypolerowanych.
2. Sake w stylu Junmai: jest to bogate i gęste sake z nutami zbożowymi i wyraźniejszą kwasowością. Wyprodukowane jest z fermentowanego ryżu a dodawanie alkoholu w czasie produkcji jest niedozwolone.
3. Sake w stylu Honjozo: smak wytrawny, oraz charakteryzuje się wyższą kwasowością. Dozwolone jest dodawanie alkoholu destylowanego pod koniec fermentacji.
4. Sake w stylu Daïginjo: to najwyższej klasy japońskie sake o absolutnie wyrafinowanym i złożonym smakiem. Ponad 50% ryżu użytego do produkcji zostało wypolerowanych.
NIGORI SAKE wyprodukowane jest w stylu Junmai i jest doskonałą propozycją dla osób lubiących napoje alkoholowe o słodszym i łagodniejszym smaku. Nigori oznacza „mętny” i charakteryzuje się tym, że zawiera drobniutkie części ryżu tzw. kurzu osadowego. Powoduje to że ​​sake jest słodsza, bardziej aksamitna i ma gęstszą konsystencję niż inne odmiany.

UWAGA: produkt dostępny tylko w sklepie stacjonarnym.

Producent: TAKARA

 

Poprzedni produkt Produkt 20 z 20 w kategorii WINA  
Wolności 60
58-500 Jelenia Góra
+48 509 776 470
sklep@delikatesyazjatyckie.pl

Sklep


Zakupy


Inne


Delikatesy Azjatyckie © Wszystkie Prawa Zastrzeżone
Projekt & realizacja
Zawartość Sklepu nie jest ofertą w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Kupujący składając zamówienie składa jedynie propozycję zawarcia umowy. Dopiero potwierdzenie rozpoczęcia realizacji zamówienia przez Sklep, przesłane emailem na adres Klienta podany w zamówieniu, jest oświadczeniem o przyjęciu oferty, o której mowa wcześniej.